Nazywam się Dorota Blumczyńska.

W 2012 roku skończyłam psychologię na Wrocławskim SWPSie, wybierając na swojej ścieżce rozwoju zajęcia związane z rozwojem dzieci i młodzieży i psychologią kliniczną. Potem w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii ukończyłam roczny Kurs Terapii Rodzin. Wyjątkowo ważne ważne w moim rozwoju były kursy Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów u Agnieszki Stein. Obecnie szkolę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaję superwizji.

W swojej pracy wspieram rodziny i rodziców (konsultacje, terapia, warsztaty, kursy, webinary), placówki edukacyjne (obserwacje, superwizje, szkolenia) oraz specjalistów pracujących z dziećmi i rodzinami. Tworzę też teksty wspierające rodziców, współpracując z portalami parentingowymi (Tu dowiesz się więcej).

W pracy kieruję się wskazówkami czerpanymi z psychologii systemowej, rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, psychologii narracyjnej, teorii więzi, rodzicielstwa przez zabawę, teorii poliwagalnej.

Choć sprawdzalna wiedza naukowa to coś bardzo dla mnie ważnego, wierzę, że ludzie przede wszystkim potrzebują wsparcia do wykorzystania tego, co już wiedzą, potrafią i mają, a nie moralizowania i pouczania. Praca z klientem to dla mnie przygoda i spotkanie, z którego zawsze coś wynika, również dla mnie.

Jestem żoną i mamą dwójki dzieci. Bardzo lubię spędzać czas z bliskimi mi ludźmi. Często uciekamy z naszego blokowiska do przyrody, żeby odpocząć w zieleni i ciszy, pobyć ze sobą, zapalić ogień, skorzystać z darów lasu. Cenię sobie również zanurzanie się w piękne opowieści, niezależnie od tego czy są opowiadane, spisane czy pokazane na ekranie. Lubimy też spędzać czas z ludźmi, poznawać, rozmawiać, świętować, gotować i uczyć siebie i nasze dzieci, że ludzie mają różnie. Najwięcej o byciu (wystarczająco dobrym) rodzicem, przewadze relacji nad zasadami i zabawie nauczyły mnie moje dzieci.